środa, 24 czerwca 2015

Tajemnicze pudelko - Psadoptuj !

Jakiś czas temu sprawdzając maila (adres którego możecie znaleźć w zakładce "kontakt") trafiłam na wiadomość od Pani Katarzyny z firmy Pedigree.

Napisała ona do mnie z pytaniem czy nie zgodziłabym się na wzięcie udziału w akcji promującej adopcję psów i wspieranie schronisk. Poprosiła mnie o adres w celu wysłania materiałów dotyczących tego przedsięwzięcia.

Zgodziłam się.
Nie powiem, że nie zdziwiłam się trochę otwierając paczkę z pudełkiem.
Nie mniej zdziwiłam się otwierając samo pudełko.
Oto jego zawartość:
Pierwszym co rzuciło mi się w oczy były kartki zawinięty w rulonik i obwinięte wstążką.
Na dwóch kartkach zostały napisane dwa listy.
Jeden od psa - Porky'iego a drugi od zespołu Psadoptuj.Kolejną rzeczą, którą znalazłam w żółtym pudełku była obroża w logo firmy z metalową adresatką tym razem z logo akcji - pasuje jak ulał :)Ostatnim elementem paczki było zdjęcie a właściwie trzy zdjęcia.
Jedna z fotografii przedstawia Porky'iego psa od którego otrzymałam list a dwa pozostałe przedstawiają jego "kumpli".


Oto treści obu listów:
 Więc czym jest Psadoptuj ?

Pozwólcie, że zacytuję:

"Wierzymy, że każdy pies zasługuje na szczęśliwy dom, dlatego PEDIGREE® w ramach programu Adoption Drive® od lat działa na rzecz adopcji czworonogów na całym świecie, m.in. w USA, Brazylii, Kanadzie, Australii, a teraz także w Polsce. 

Aplikacja Psadoptuj jest jednym z kolejnych działań podjętych przez nas, aby jak najwięcej psów znalazło osobę, która je przygarnie i pokocha. Od lat wspieramy również polskie schroniska, przekazując ok. 200 ton karmy rocznie. 

Jeśli również wierzysz, że każdy pies zasługuje na to, aby być kochanym, dołącz do nas na Facebooku i angażuj się w kolejne organizowane przez nas akcje. Jeśli już masz psa, pamiętaj, że możesz wspierać nas, kupując produkty PEDIGREE®."
Aplikacja Psadoptuj


Weszłam na adres zamieszczony w liście czyli Psadoptuj.pl i 
zapoznałam się z ową aplikacją.
Na stronie znajdziemy 7 zakładek, jedna z nich pozwala nam stworzyć wymarzonego psa na podstawie, którego aplikacja podsuwa nam podobnego pupila ze schroniska.
Drugiej możemy użyć do wyszukania psa na podstawie wieku, płci czy cech charakteru.
W pozostałych zakładkach możemy wyszukać schroniska objęte akcją, przeczytać porady i informacje czy dowiedzieć się jak odebrać wyprawkę dla nowoadoptowanego psa.
Na Psadoptuj.pl możemy zalogować się za pośrednictwem Facebooka co daje możliwość na przykład udostępniania naszym znajomym wybranych psów. Co ja o tym sądzę ?

Firma Pedigree ma tak samo wielu przeciwników jak i miłośników. Osobiście jakoś nie miałam okazji do kupienia i przetestowania choćby gryzków z ich firmy ale nie o tym tutaj.

O akcji wcześniej nie słyszałam i cieszę się, że dostałam tego maila. Według mnie aplikacja Psadoptuj.pl to świetna sprawa, która za sprawą rozgłosu może na prawdę wiele zdziałać i pomóc psom.
Ja niestety nie planuję na razie nowego psa ale będę udostępniać aplikację i zachęcam do tego samego.
A nuż Porky lub jego kumple znajdą dom ;)

Jeszcze raz linki:

 Pozdrawiam
n&s


5 komentarzy:

 1. Miałam okazję zapoznać się już z tą aplikacją z programu ,,Przygarnij mnie", może nie jest bardzo dokładna i wybierając chociażby rudą sierść moim idealnym psem jest czarny jak węgiel, ale cel aplikacji jak najbardziej na plus :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też niestety nie mogę sobie na razie pozwolić na drugiego psa, ale postanowiłam zostać wolontariuszką w naszym schronisku :-)
  Może chociaż w ten sposób będę mogła pomóc :)
  Pozdrawiamy!
  K&T
  jackterror.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety również nie mogę mieć 2 psa,ale w wakacje mam zamiar być wolontariuszką w schronisku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna akcja, jestem pod wrażeniem :) ! /Ses

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny projekt, oby było takich więcej

  Zostałaś nominowana do LBA-szczegóły http://staffikxbasenji.blogspot.com/2015/06/lba-2.html

  OdpowiedzUsuń