wtorek, 13 marca 2018

Fotoksiążka Saal Digital


Ponownie, korzystając z uprzejmości firmy Saal Digital Polska otrzymałam kod i miałam przyjemność przetestowania kolejnej propozycji z oferty firmy, tym razem wybranym przeze mnie foto-produktem stała się fotoksiążka z twardą okładką o wymiarach 19x19 i specjalnym systemem "layflat", dzięki któremu, po otwarciu, dwie strony stają się jedną, dużą powierzchnią.
Można to bardzo fajnie wykorzystać, umieszczając jedno zdjęcie właśnie na obu stronach - tak zrobiłam i moim zdaniem wygląda to świetnie.

Aby stworzyć dowolny foto-produkt początkowo musimy ściągnąć aplikację od Saal Digital (dostępna na Windowsa jak i iOS). Program jest bardzo przejrzysty w obsłudze, wszystko dobrze poopisywane, przy projektowaniu wyświetlają się informacje na temat jakości obrazu ze zdjęcia, które zostało wgrane. Dodatkowo można lekko obrobić zdjęcie, wykonać kolaż czy powycinać pożądane fragmenty.Zdecydowałam się na standardową fotoksiążkę z twardą okładką o wymiarach 19x19, bez dodatkowych wypełnień okładki czy innych ulepszeń. Podstawowa wersja posiada 26 stron, moja książka posiada 13 zdjeć ponieważ każde zajmuje dwie strony.
Długo myślałam, nad tematem przewodnim, nie wiedziałam jakie zdjęcia chcę w niej umieścić aż w końcu wpadłam na pomysł "nas" - czyli tylko ja i Syriusz uwiecznieni na różnych fotografiach.

Uważam, że myśl przewodnia jest fajnym podsumowaniem naszej pracy.
Co do Saal Digital, to posiadam już obraz tej firmy (który jest naprawdę cudowny) więc miałam pewne oczekiwania co do jakości, nie zawiodłam się - nie ma żadnych usterek technicznych, do których mogłabym się przyczepić - książka jest bardzo dobrej jakości, druk również.
Jest to przede wszystkim również niesamowita pamiątka na długie lata i polecam zrobienie sobie własnej lub komuś, na prezent.
Firma wysyła swoje produkty z Niemiec i przychodzą one szybciej niż czasami potrafi nas obsłużyć Poczta Polska - czas oczekiwania jak na customowe zamówienie jest bardzo mały.

Dodatkowo, uważam, że ta opcja "layflat" robi naprawdę dobrą robotę i sprawia, że zdjęcia prezentują się niesamowicie ładnie. Warto również nadmienić, że firma jest bardzo pomocna, cierpliwa i bardzo szybko odpisuje na maile - jednym słowem bardzo dobre podejście do nawet najbardziej wymagających (i uciążliwych) klientów
W dobie elektroniki, chmur i dysków zewnętrznych, gdy coraz bardziej zapominamy o starej, dobrej fotografii analogowej, rzadko kiedy wywołujemy zdjęcia a naszym albumem staje się Facebook lub Instagram warto sprawić sobie taką piękną, trwałą pamiątkę, po którą można sięgnąć w dowolnym momencie, miejscu i czasie.
Z czystym sumieniem, polecam fotoksiążkę jak i inne produkty Saal Digital :)

6 komentarzy:

 1. Miło się patrzy na taką formę zdjęć, a nie tylko cyfrowe odpowiedniki np. na pendrive :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na pamiątkę i zachowanie wspomnień :) Bardzo lubię fotoksiążki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fotoksiążka to świetna pamiątka z wakacji, podróży czy wspomnień związanych np. ze zwierzakiem :) Sama mam takie dwie i bardzo miło jest do nich wracać

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł, by zachować wspomnienia

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe jest to, że można stworzyć coś własnego :) U mnie sprawdzają się odbitki zdjęć od https://www.foto4u.pl/

  Fotoalbumy są idealną pamiątką lub prezentem na Święta :)

  OdpowiedzUsuń